Tipy k vyplnění – Díky, že jsi! pro prarodiče – KAPITOLA 2Doba čtení: 2 minut

Doporučení vám přinášíme, jen když si s něčím nevíte rady. Určitě je neberte jako směrodatné, že toto tam napsané být musí. Spíš jde o to, vám pomoci ukázat všechny možnosti, jak knížku lze pojmout. Pak už je jen na vás, co si z toho vyberete a co ne.

Jako záskok zasloužíš vyznamenání…

Doporučení, co napsat sám/sama: Jak se o vás prarodiče starali, když nemohl rodič. Při čem všem ho dokázali zastoupit. Také zde můžete poděkovat svému prarodiči tam, kde pro vás byl takovým druhým rodičem

Doporučení, co napsat, když nás vyplňuje více vnoučat/celá rodina: Rodiče možná budou ještě úspěšnější v tom vymyslet, kde všude jim babička, nebo děda pomáhali, nebo ulehčili život.

 

Mám po Tobě tyhle pozitivní vlastnosti

Doporučení, co napsat sám/sama: Které dobré vlastnosti, co máte má taky vaše babička, nebo děda? Nebo naopak, které dobré vlastnosti babičky a dědy, sdílíte? Nemusí být úplně 100% po nich, protože to se nikdy neví, po kom je máte a co všechno na to mělo vliv. Ale když máte stejnou, tak klidně můžete i trochu s nadsázkou říci, že ji máte po nich. To nikdo zkoumat nebude. Jde o to, že babička a děda se ve svých vnoučatech vidí, tak budou ještě o to více potěšeni, když je oceníte, že tohle dobré na vás je po nich.

Doporučení, co napsat, když nás vyplňuje více vnoučat/celá rodina: Každý může napsat svou vlastnost (zase opět ideálně jinou barvou propisky). Pokud do knížky píše i druhý rodič (který není s babičkou, nebo dědou příbuzný), může napsat vlastnost, kterou ho tchán / tchýně inspirovali a kterou se po nich snaží převzít. Například babička je pracovitá a pečlivá a snacha je taková taky, takže to do knížky může klidně napsat.

 

Nejčastější záskoky (zaškrtávací)

Doporučení: Zaškrtněte toho spíše více, než méně. Určitě najdete spoustu oblastí, kde aspoň trochu prarodič nějak zasahoval.

Jsou tipy nedostatečné či neúplné? Dejte nám to vědět na info@perkman.cz a rádi to napravíme!

Zpět na rozcestník kapitol.