Perkman.cz je pro vás, pokud:

  • se zajímáte o osobní rozvoj
  • chcete místo rad typu „buď dobrej“ něco praktického
  • baví vás osobní rozvoj založený na vědeckých poznatcích a osobní zkušenosti
  • se nad sebou dokážete zamyslet a místo snění raději hejbnete zadkem

 

vaclav_web_perkman_2

Jmenuju se Václav Toman a o osobní rozvoj se zajímám už sedm let.

Ze začátku jsem se potýkal s jedním problémem. Měl jsem spoustu znalostí o osobním rozvoji, přečetl jsem spoustu článků a knih, ale neměl jsem vůbec pocit, že bych se rozvíjel.

Podle mě v osobním rozvoji existuje spousta „zaručených“ rad a doporučení, které ve finále nikdo nemá čas ani provádět. Navíc, tyto rady často bývají výplodem fantazie autora a nemají žádný podklad – ať už vědecký, nebo že by byly něčí zkušeností. To jsme si dali za úkol změnit.

Perkman.cz pomáhá lidem inspirovat se vlastním příběhem a lépe využívat osobní rozvoj a přítomnost k posunu kupředu.

 

Co znamená slovo Perkman?

Perk v angličtině znamená benefit, nebo oživit. Perkman je podle nás člověk se spoustu benefitů (či oživený člověk).

Stejný záměr má i tato stránka – aby čtenář měl pocit, že navštěva zde je pro něj benefitem a pomůže mu s jeho osobním rozvojem či jakkoliv inspiruje.

Pokud se po návštěvě webu budete cítit více oživeni, s trochou energie navíc, o malinko uvědomělejší či s pocitem, že vám byl alespoň malým způsobem obohacen život, tak web splnil svůj účel.

 

20171004_120456

 

Krátce o mně…

Vystudoval jsem Vysokou školu ekonomickou, obor Podniková ekonomika a management, s vedlejší specializací Manažerská psychologie a sociologie. Osobnímu rozvoji jsem se věnoval i v obou svých kvalifikačních pracech. Mám za sebou půlroční stáž na San Francisco State University, kde jsem absolvoval kurz aplikované psychofyziologie pod vedením světového experta v této oblasti Erika Pepera, Ph. D.

V rámci stáže ve společnosti QED Group jsem se věnoval tématům rozpoznávání 7 základních emocí dle Paula Ekmana, emocionálnímu managementu a mindfulness. Absolvoval jsem také kurzy Relational Mindfulness Training, celosvětově proslulý Mindfulness Based Stress Reduction a další kurzy osobního rozvoje. Jsem autorem rozvojové Knihy úspěchů, která vyšla v červenci 2017 po úspěšné crowdfundingové kampani na Startovač.cz

 

?????????????????????????????????????????????????????????