O projektu

Jak poznám, že jsem tu správně?

  • zajímáte se o osobní rozvoj?
  • chcete místo nic neříkajících rad jako „buď dobrej“ nebo „vytrvej“ něco uchopitelnějšího a praktického?
  • máte chuť osobní rozvoj využívat i v praxi, nejen o něm číst?
  • baví vás osobní rozvoj založený na vědeckých poznatcích a výzkumech?

Pokud na tyto otázky odpovídáte ano, pak vás vítám na projektu bezpozadi9_sedy_cerny Co znamená slovo Perkman se dozvíte ZDE. Misi projektu Perkman si můžete přečíst ZDE.

Autor projektu Perkman

vaclav_web_perkman_2

Zdravím všechny!

Jmenuju se Václav Toman a jsem autorem těchto stránek. O osobní rozvoj se zajímám už šest let.

Ze začátku jsem se potýkal s jedním problémem. Měl jsem spoustu znalostí o osobním rozvoji, přečetl jsem spoustu článků a knih, ale neměl jsem vůbec pocit, že bych se nějak rozvíjel.

Podle mého názoru v osobním rozvoji existuje spousta „zaručených“ rad a doporučení, které ve finálně nikdo nemá čas ani provádět. Navíc, tyto rady někdy bývají jen výplodem fantazie autora a nemají žádný podklad – ať už vědecký, nebo že by byly zkušeností někoho, kdo v dané oblasti je úspěšný.

Osobní rozvoj začíná být účinný jen ve chvíli, kdy ho začínáme využívat v každodenním životě, a při aplikaci rad je zapotřebí mít vždy napaměti omezení každodenního života. Každému navíc funguje něco jiného. Jsou tu výzkumy, které říkají, že se budeme cítit lépe, když budeme provádět něco a něco naopak ne. Ale někomu to vyhovovat nemusí, sebepoznání je tak vždy na prvním místě a až pak začíná osobní rozvoj.

Projekt Perkman vzniknul právě proto, aby změnil tato zaběhnutá paradigmata. Prezentované články vychází z výzkumů předních světových vědců a odborníků z oblasti osobního rozvoje. Jsou koncipovány tak, aby byly prakticky využitelné v každodenním životě čtenáře webu. Je jen tedy na čtenáři, aby si sám vyzkoušel, co mu funguje a co ne.

Všechny články, co si tu můžete přečíst, jsou mým autorským dílem. Jejich kopírování, nebo kopírování jejich částí je povoleno pouze s mým souhlasem.

Krátce o mně – vystudoval jsem Vysokou školu ekonomickou, obor Podniková ekonomika a management, s vedlejší specializací Manažerská psychologie a sociologie. Osobnímu rozvoji jsem se věnoval i v obou svých kvalifikačních pracech. Mám za sebou půlroční stáž na San Francisco State University, kde jsem absolvoval kurz aplikované psychofyziologie pod vedením světového experta v této oblasti Erika Pepera, Ph. D. V rámci stáže ve společnosti QED Group jsem se věnoval tématům rozpoznávání 7 základních emocí dle Paula Ekmana, emocionálnímu managementu a mindfulness. Absolvoval jsem také kurz Relational Mindfulness Training a další kurzy osobního rozvoje.