O projektu

Jak poznám, že jsem tu správně?

  • zajímáte se o osobní rozvoj?
  • chcete místo rad jako „buď dobrej“ nebo „vytrvej“ něco uchopitelnějšího?
  • máte chuť osobní rozvoj využívat i v praxi, nejen o něm číst?
  • baví vás osobní rozvoj založený na vědeckých poznatcích a výzkumech?

Pokud odpovídáte ano, vítám vás na projektu perkman_logo_horizontal_pozitiv2_mensi2

vaclav_web_perkman_2

Jmenuju se Václav Toman a o osobní rozvoj se zajímám už sedm let.

Ze začátku jsem se potýkal s jedním problémem. Měl jsem spoustu znalostí o osobním rozvoji, přečetl jsem spoustu článků a knih, ale neměl jsem vůbec pocit, že bych se nějak rozvíjel.

Podle mě v osobním rozvoji existuje spousta „zaručených“ rad a doporučení, které ve finálně nikdo nemá čas ani provádět. Navíc, tyto rady někdy bývají jen výplodem fantazie autora a nemají žádný podklad – ať už vědecký, nebo že by byly něčí zkušeností, kdo je v dané oblasti úspěšný.

Misí projektu je:

Pomoci lidem inspirovat se vlastním příběhem a lépe využívat osobní rozvoj a přítomnost k posunu kupředu.

Pro koho Perkman je?

Pro ty, kdo o osobním rozvoji nechtějí jen číst… A taky pro všechny, kteří se nad sebou dokáží zamyslet a místo snění raději hejbnou zadkem.

Co znamená slovo Perkman?

Perk v angličtině znamená benefit, jako sloveso se dá přeložit jako oživit.

Perkman by pak měl být člověk, který má spoustu benefitů (či oživený člověk). Stejný záměr má i tato stránka – aby čtenář měl pocit, že navštívení stránky www.perkman.cz je pro něj alespoň nějakým benefitem a pomůže mu s jeho vlastním osobním rozvojem či ho jakýmkoliv jiným způsobem inspiruje. Záměrem je, aby se každý po navštívení stránky cítil alespoň o trochu víc oživený, než před navštívením webu.

Pokud se tedy po návštěvě webu budete cítit alespoň o trošičku více oživeni, s trochou energie navíc, o malinko uvědomělejší či s pocitem, že vám byl alespoň nějakým malým způsobem obohacen život, tak web splnil svůj účel.

20171004_120456

Krátce o mně:

Vystudoval jsem Vysokou školu ekonomickou, obor Podniková ekonomika a management, s vedlejší specializací Manažerská psychologie a sociologie. Osobnímu rozvoji jsem se věnoval i v obou svých kvalifikačních pracech. Mám za sebou půlroční stáž na San Francisco State University, kde jsem absolvoval kurz aplikované psychofyziologie pod vedením světového experta v této oblasti Erika Pepera, Ph. D.

V rámci stáže ve společnosti QED Group jsem se věnoval tématům rozpoznávání 7 základních emocí dle Paula Ekmana, emocionálnímu managementu a mindfulness. Absolvoval jsem také kurzy Relational Mindfulness Training, celosvětově proslulý Mindfulness Based Stress Reduction a další kurzy osobního rozvoje. Jsem autorem rozvojové Knihy úspěchů, která vyšla v červenci 2017 po úspěšné crowdfundingové kampani na Startovač.cz

blabla6